У 2024 році порівняно з 2023 роком кількість зареєстрованих РРО/ПРРО, сум розрахункових операцій, проведених через такі РРО/ПРРО, та кількість створених розрахункових документів постійно зростала
Так, кількість зареєстрованих суб’єктами господарювання РРО/ПРРО збільшилась на 11,9% (з 851,2 тис. у 2023 році до 952,6 тис. за 2024 рік).
Загальна сума задекларованих суб’єктами господарювання виторгів у 2024 році порівняно з 2023 роком зросла на 1 160 млрд грн, або на 35,4% (з 3 280,6 млрд грн до 4 440,6 млрд грн).
Поряд з цим, досягнули сталої позитивної динаміки щодо збільшення кількості чеків, створених РРО/ПРРО.
Так, упродовж 2024 року кількість чеків порівняно з 2023 роком зросла на 1 639 млн шт., або на 20,9% (з 7 848 млн шт. до 9 487 млн шт.).
Така статистика свідчить, що платники податків стали більш свідомо ставитись до своїх зобов’язань видавати фіскальний чек, а громадяни — до права його отримувати.
За інформацією ДПС
Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Про¬аналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати
Чи є зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
ФОП та РРО — одна з найбільш обговорюваних тем серед малого бізнесу. І не дивно, адже маємо суттєві штрафи для порушників. З’ясуємо подробиці