Розширили умови перебування благодійних організацій у Реєстрі неприбутківців

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Неприбуткові організації отримали додаткові можливості для допомоги військовим та цивільним

Розширили умови перебування благодійних організацій у Реєстрі неприбутківців

У ДПС нагадали, що 30 грудня 2024 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, які вніс Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення» від 17.12.2024 № 4143-ІХ.

Що саме змінилося?

1. Благодійні організації мають право здійснювати виплати своїм працівникам без ризику втратити статус неприбуткової організації.

Йдеться про компенсації та інші виплати (включаючи ті, що є додатковим благом). За умови, що такі компенсації та інші виплати пов’язані з діяльністю організації і передбачені її статутом та/або іншими документами та не суперечать Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI. Ці компенсації та інші виплати не повинні перевищувати 25% від загальних адміністративних витрат благодійної організації за рік.

2. Коло отримувачів благодійної допомоги від неприбуткових організацій під час воєнного або надзвичайного стану доповнили переліком з числа фізичних осіб (крім засновників, учасників неприбуткових організацій або пов’язаних з ними осіб):

  • військовослужбовці, учасники бойових дій та співробітники силових структур тощо;
  • члени родин військових у разі їх поранення чи загибелі;
  • працівники підприємств і організацій, сил цивільного захисту, які беруть або брали участь у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф, які перебувають безпосередньо в районах бойових дій.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597533

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3581

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3811

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18666

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді