Чи подавати Заяву № 20-ОПП з оновленою інформацією у разі перейменування міста або вулиці
Якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування, то платник надає до контролюючого органу за основним місцем обліку заяву про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі — Заява № 20-ОПП) з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування.
У розділі 3 Заяви № 20-ОПП зазначає нове місцезнаходження такого об’єкта.
У разі внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, та внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр) у зв’язку із зміною назви чи перейменування вулиці, платник подає Заяву № 20-ОПП протягом 10 робочих днів з дня внесення змін до Реєстру.
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО та ПРРО, у разі, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування (господиницю), в якому застосовують РРО та/або ПРРО, Заяву № 20-ОПП подають з метою уникнення розбіжностей між відомостями щодо місцезнаходження цієї господарської одиниці.
Платники податків можуть подати Заяву № 20-ОПП технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі. При цьому слід дотримуватись вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).