На одній зі столичних автомийок виявили фінансових порушень на понад 3,5 млн грн

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
На понад 3,5 млн гривень з початку року суб’єкт господарювання надав послуг без видачі фіскальних чеків

На одній зі столичних автомийок виявили фінансових порушень на понад 3,5 млн грн

Фахівці податкового аудиту ДПС Києва під час фактичної перевірки встановили, що платник податків надавав послуги з миття автомобілів та інші супутні послуги без належної реєстрації господарського об’єкта та без застосування РРО, що є порушенням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

За встановленими фактами склали акт перевірки, а до порушника застосували фінансові санкції на загальну суму понад 1,7 млн грн.

Податківці нагадують, що за порушення вимог Закону про РРО до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за рішенням відповідних контролюючих органів у разі встановлення в ході перевірки факту:

  • непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО з фіскальним режимом роботи;
  • невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовують фінансові санкції у таких розмірах:
    • 100% суми, на яку здійснили продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, — за порушення, вчинене вперше;
    • 150% суми, на яку здійснили продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, — за кожне наступне порушення.

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Водночас, у період з 01 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, до ФОП-єдинників, не зареєстрованих платниками ПДВ, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, застосовують знижену фінансову відповідальність у таких розмірах:

  • 25% вартості проданих з порушенням, товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

За інформацією ДПС Києва


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19309

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20955

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
36251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді