Правила звільнення від податкових зобов'язань мобілізованих ФОПів
Із 1 грудня 2024 року уточнили перелік податків і зборів, від сплати яких звільняються мобілізовані ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність (Закон України « Про внесення змін до Податкової кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в України» від 04.12.2024 № 4113-IX). Змінами виклали у новій редакції абзац перший пункту 25 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
На період військової служби такі особи звільняються від обов’язку:
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО;
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку;
- нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з ПДФО або єдиного податку.
Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи:
- заява самозайнятої особи;
- копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні — упродовж 10 днів по його завершенню.
Якщо мобілізована особа має найманих працівників, то на строк своєї служби вона може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату. Уповноважена особа зобов’язана нарахувати та утримувати податки та збори з доходу у вигляді заробітної плати найманих працівників.
Після демоболізації самозайнятій особи протягом 180 днів має сплатити ці податки та збори до бюджету. При цьому штрафи та фінансові санкції за цей період не будуть нараховані.