Лікарняний в останній день відпустки: дії роботодавця
Необхідність перенесення днів щорічної відпустки залежить:
- від виду відпустки;
- від підстав видачі листка непрацездатності.
За нормами частини другої статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічну відпустку потрібно перенести на інший період або продовжити в разі тимчасової непрацездатності працівника.
Тобто у разі хвороби іншої особи, наприклад дитини, яка потребує догляду, також може бути відкритий «лікарняний». У цьому випадку дні щорічної відпустки не переносять на інший період.
Перенесенню підлягають лише щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Інші відпустки (у зв’язку з навчанням, творчі, соціальні) не підлягають перенесенню через непрацездатність працівника. У разі знаходження працівника у відпустці без збереження заробітної плати період тимчасової непрацездатності не підлягає оплаті (п. 6 ч. 1 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюють за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористану частину щорічної відпустки надають після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переносять на інший період (ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки).
- Декретні працівниці, яка отримує мінзарплату
- Розмір лікарняних, коли страховий стаж перед страховим випадком становить 12 місяців
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого менший ніж три роки
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого — понад вісім років
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
Отже, якщо в останній день щорічної відпустки працівник захворів і йому відкрили листок непрацездатності, то за загальним правилом цей день відпустки необхідно надати одразу після «лікарняного», в день, який зазначений лікарем в графі «стати до роботи». Враховуючи, що дні тимчасової непрацездатності та дні відпустки обліковують в календарних днях незалежно від графіка роботи, то такий день відпустки надають одразу по закінченню «лікарняного» навіть якщо припадає на вихідні.
Наприклад: працівник, якому встановлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, захворів в останній день щорічної відпустки та лікування завершилось в п’ятницю. Якщо не узгодити з таким працівником інший період надання дня відпустки, то день відпустки, який підлягає перенесенню переноситься на суботу, навіть якщо це є вихідним днем.