Нюанси сплати авансів з ПДФО з пунктів роздрібної торгівлі пальним у разі припинення діяльності ФОП
Платники податку — фізичні особи — підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов’язані щомісяця, не пізніше 20 числа поточного місяця, сплачувати авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесли до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (далі — Єдиний реєстр) станом на перше число поточного місяця у розмірі, що визначили підпунктом 177.5.1-1 Податкового кодексу України (ПК).
Авансовий внесок з ПДФО сплачують в таких розмірах:
а) 60 тис. грн. за кожне місце, крім випадків, передбачених підпунктами «б» і «в» підпункту 177.5.1-1 ПК;
б) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому реалізують виключно скраплений газ, — 30 тис. грн. за кожне місце;
в) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому реалізують кілька видів пального і при цьому частка реалізації скрапленого газу в літрах, приведених до температури 15 °C, у загальному обсязі реалізованого протягом попереднього місяця пального становить 50 і більше відсотків, – 45 тис. грн. за кожне місце.
Авансові внески з ПДФО, сплачені відповідно до підпункту 177.5.1-1 ПК, є невід’ємною частиною ПДФО.
Грошове зобов’язання у вигляді авансового внеску з ПДФО, визначене підпунктом 177.5.1-1 ПК, вважають узгодженим з моменту виникнення такого зобов’язання, що визначається за календарною датою, встановленою абзацом першим підпункту 177.5.1-1 ПК для граничного строку сплати авансового внеску з ПДФО до відповідного бюджету.
У разі якщо платник податків не сплачує своєчасно таку узгоджену суму авансового внеску з ПДФО, такого платника притягують до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, що визначили статтею 124 ПК.
Підставою для зняття ФОП з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з ЄДР про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, зокрема, за її рішенням.
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням
Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізособи не припиняє зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання.
Врегулювання питань погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи здійснюється у порядку, що визначив ПК.
Отже, ФОП, який здійснює роздрібну торгівлю пальним та щодо якого в поточному місяці провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, в тому числі до 20 числа, сплачує авансовий внесок з ПДФО за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесли до Єдиного реєстру станом на перше число поточного місяця у визначені ПК строки.