Як проводити через РРО розрахунки за подарунковими сертифікатами
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13).
Форма № ФКЧ-1 фіскального касового чека на товари (послуги) наведена у додатку 1 до Положення № 13.
Обов’язкові реквізити фіскального касового чека визначені пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13.
При цьому, при розрахунку за товари (послуги), які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів, за які внесли попередню (авансову) оплату, — у фіскальному касовому чеку, зокрема, зазначають:
- код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначають у випадках, передбачених чинним законодавством);
- назву товару (послуги) / спрощену назву товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ);
- позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції.
Разом з тим, форму оплати (рядок 18 фіскального чека) повторюють відповідно до кількості різних форм оплати (п. 6 розд. ІІ Положення № 13).
Розрахункові документи, що створюють РРО або ПРРО в паперовій та/або електронній формі, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій (п. 5 розд. I Положення № 13).
Отже, при розрахунках з використанням подарункового сертифіката, відомостей, талонів або безкоштовних рецептів розрахунки проводьте через РРО (для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД) з позначенням форми оплати: «БЕЗГОТІВКОВА».
Поговорили про нові обмеження на розрахунки платіжними картками з 1 жовтня 2024 року. Розповіли, як працює державна програма «Національний кешбек» та хто може до неї долучитися. Приділили увагу оновленому Положенню про касові операції – воно суттєво вплине на роботу бухгалтера
При цьому, маєте право уточнити вид оплати: «подарунковий сертифікат», «талон», «відомість», а за безкоштовними рецептами — «безоплатно» та суму коштів за цією формою оплати. Якщо загальна сума покупки більша ніж вартість, зокрема, подарункового сертифіката, талонів, то в чеку зазначайте декілька форм оплати: «готівкова та/або безготівкова» та сума коштів за кожною формою оплати, яку використали при здійсненні розрахунку.
У безоплатному програмному рішенні «ПРРО ДПС» не реалізували функцію проведення розрахунків за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів. Водночас, комерційні ПРРО можуть забезпечувати таку функцію.
Разом з тим, платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі — готівковій або безготівковій, у тому числі з використанням електронних грошей (п. 291.6 Податкового кодексу України).