Як проводити через РРО розрахунки за подарунковими сертифікатами

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Функцію проведення розрахунків за товари за допомогою подарункового сертифіката можуть забезпечувати лише комерційні ПРРО

Як проводити через РРО розрахунки за подарунковими сертифікатами

Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13).

Форма № ФКЧ-1 фіскального касового чека на товари (послуги) наведена у додатку 1 до Положення № 13.

Обов’язкові реквізити фіскального касового чека визначені пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13.

При цьому, при розрахунку за товари (послуги), які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів, за які внесли попередню (авансову) оплату, — у фіскальному касовому чеку, зокрема, зазначають:

  • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначають у випадках, передбачених чинним законодавством);
  • назву товару (послуги) / спрощену назву товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ);
  • позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції.

Разом з тим, форму оплати (рядок 18 фіскального чека) повторюють відповідно до кількості різних форм оплати (п. 6 розд. ІІ Положення № 13).

Розрахункові документи, що створюють РРО або ПРРО в паперовій та/або електронній формі, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій (п. 5 розд. I Положення № 13).

Отже, при розрахунках з використанням подарункового сертифіката, відомостей, талонів або безкоштовних рецептів розрахунки проводьте через РРО (для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД) з позначенням форми оплати: «БЕЗГОТІВКОВА».

При цьому, маєте право уточнити вид оплати: «подарунковий сертифікат», «талон», «відомість», а за безкоштовними рецептами — «безоплатно» та суму коштів за цією формою оплати. Якщо загальна сума покупки більша ніж вартість, зокрема, подарункового сертифіката, талонів, то в чеку зазначайте декілька форм оплати: «готівкова та/або безготівкова» та сума коштів за кожною формою оплати, яку використали при здійсненні розрахунку.

У безоплатному програмному рішенні «ПРРО ДПС» не реалізували функцію проведення розрахунків за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів. Водночас, комерційні ПРРО можуть забезпечувати таку функцію.

Разом з тим, платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі — готівковій або безготівковій, у тому числі з використанням електронних грошей (п. 291.6 Податкового кодексу України).

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23126

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48698

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді