ФОП і зміна особистих даних: чи подавати нову заяву на єдиний податок?
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
До заяви про застосування спрощеної системи оподаткування включаються відомості (за наявності), зокрема:
- про зміну найменування суб’єкта господарювання (для юрособи) або прізвища, імені, по батькові ФОП, або серії та номера паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
- про зміну місця провадження господарської діяльності.
- у разі зміни найменування юрособи, прізвища, імені, по батькові ФОП або серії та номера паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) заяву подають протягом місяця з дня виникнення таких змін (п. 298.4 Податкового кодексу України; ПК).
У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заяву подають платники єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПК).
У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (абз. 1 п. 298.6 ПК).
Форму заяви затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПК за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПК).
Отже, відповідальність за неподання ФОП-єдинником заяви у разі зміни прізвища, імені, по батькові та/або зміни місця провадження господарської діяльності ПК не передбачає.
Водночас у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділом XIV ПК, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої — третьої груп проводять за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допустили порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (абз. 1 п. 299.11 ПК).
Крім того, якщо зміна місця провадження господарської діяльності призводить до збільшення розміру ставки єдиного податку, зокрема, у разі здійснення єдинниками першої і другої груп госпдіяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ, то до платника, який не подав заяву про зміну місця провадження діяльності, застосовують відповідальність, передбачену пунктом 122.1 ПК.