Податкова звітність: загальні вимоги щодо порядку заповнення та способи подання
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України (ПК), подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) — протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 ПК);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПК);
- календарному року, крім випадку, передбаченого, зокрема, підпунктом 49.18.4 ПК — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 ПК);
- календарному року для платників ПДФО, у тому числі самозайнятих осіб — до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПК (пп. 49.18.4 ПК);
- календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яку розраховують наростаючим підсумком за рік, — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.6 ПК);
- календарному року для платників дивідендів на державну частку (у тому числі господарських товариств, корпоративні права яких частково належать державі, та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 01 травня року, що настає за звітним) для розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку — до 01 липня року, що настає за звітним (пп. 49.18.7 ПК);
- якщо платник податків ліквідується чи реорганізується (у тому числі до закінчення податкового (звітного) періоду), декларація з рентної плати, екологічного податку, місцевих податків і зборів може подаватися за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації, до закінчення такого звітного періоду (пп. 49.18.8 ПК).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо податкову декларацію за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховують наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), зазначену податкову декларацію подають у строки, визначені пунктом 49.18 ПК для такого базового звітного (податкового) періоду, крім податкової декларації з податку на прибуток та розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, які розраховують наростаючим підсумком за рік (п. 49.19 ПК).
Для платників частини чистого прибутку (доходу) податковими (звітними) періодами є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складають наростаючим підсумком та подають до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю у строки, передбачені підпунктом 49.18.2 ПК (крім платників, визначених підпунктом 49.18.7 ПК).
Для платників дивідендів на державну частку (господарські товариства, корпоративні права яких частково належать державі, та господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%), податковими (звітними) періодами є календарний рік. При цьому розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складають та подають до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю до 01 липня року, що настає за звітним.
Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, 50 і більше відс. акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100%, які не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 01 травня року, що настає за звітним, подають один раз на рік до 01 липня року, що настає за звітним, розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку, складений за підсумками звітного року.
Для цілей ПК під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом ПК.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважають операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПК).
Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачив ПК.
Тримайте роз’яснення, як податківці формують план-графік перевірок на 2025 рік і які показники діяльності підприємства можуть «зіграти» проти нього
Якщо згідно з відповідним розділом ПК з питань окремого податку, збору звітний (податковий) період не встановили, податкову декларацію подають та податкове зобов’язання сплачують у строки, передбачені для місячного базового звітного (податкового) періоду, крім випадків, коли подання податкової декларації не передбачили таким розділом ПК (п. 49.21 ПК).
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПК для подання податкової декларації (абз. 1 п. 57.1 ПК).
Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (абз. 13 п. 57.1 ПК).