Функції та правила заповнення КОРО при роботі з РРО
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердив Мінфін наказом від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок).
Суб’єкт господарювання (СГ) повинен забезпечити:
- використання книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) з тим реєстратором розрахункових операцій (далі — РРО), до якого таку книгу зареєстрував;
- зберігання в господарській одиниці останньої належним чином закінченої КОРО.
Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи
Це положення не поширюють на транспортні засоби, об’єкти виїзної торгівлі та пересувної торговельної мережі, а також об’єкти, де за бажанням СГ не зареєстрували КОРО.
Перед початком використання КОРО на її титульній сторінці слід зазначити дату початку використання. Записи в КОРО мають виконуватися кульковою ручкою з пастою темного кольору (п. 4 глави 4 розд. II Порядку).
Порядок використання КОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:
- наявність КОРО на місці проведення розрахунків, де встановили РРО;
- у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії — здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.
СГ має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі упродовж строку, визначеного пунктом 44.3 Податкового кодексу України .
СГ зберігає щоденні фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти) в паперовій та/або електронній формі у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.
При цьому спосіб збереження СГ щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.
Дані наданих для перегляду Z-звітів в паперовій та/або електронній формі мають співпадати з даними електронних копій таких Z-звітів, що містяться у фіскальній пам’яті РРО та/або на фіскальному сервері контролюючого органу.
За бажанням СГ у графах 5—10 розділу «Облік руху готівки та сум розрахунків» КОРО, зареєстрованої на РРО, можна створювати додаткові графи для зазначення сум розрахунків, суми ПДВ, суми акцизного податку або іншого податку (збору) та виданих при поверненні товару коштів, які отримані (видані) з використанням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо. Крім того, у розділі «Облік руху готівки та сум розрахунків» КОРО на РРО або в КОРО на господарську одиницю можна виконувати додаткові записи, що підсумовують дані за розрахунками за день чи за місяць (п. 8 глави 4 розд. II Порядку).
У графі 10 зазначають суму коштів, виданих держателям електронних платіжних засобів за рахунок готівкової виручки або готівки, отриманої з банку (у разі якщо таку послугу передбачили правилами відповідної платіжної системи).
У розділі «Облік розрахункових квитанцій» КОРО, зареєстрованої на РРО, обліковують розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1—5 заповнюють до початку використання розрахункової книжки (далі — РК), графи 6—8 — до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту (п. 9 глави 4 розд. II Порядку).
Книга обліку розрахункових операцій — регістр, що його використовують разом із РРО або розрахунковими квитанціями. Якщо на аркуші КОРО зробили більше ніж п’ять помилок — цей аркуш слід анулювати
Якщо початок та закінчення одного циклу використання РК при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розділі «Облік розрахункових квитанцій» КОРО на РРО здійснюють окремі записи. При цьому графи 1, 2 заповнюють тільки в перший, а графу 8 — тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки (п. 10 глави 4 розд. ІІ Порядку).
Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюють записи в розділі «Облік руху готівки та сум розрахунків» КОРО. До запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3—10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.
Після закінчення використання КОРО на її титульній сторінці необхідно зазначити дату закінчення. У разі відсутності у СГ бухгалтерії до останньої сторінки КОРО підклеюють акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку (п. 11 глави 4 розд. II Порядку).
Виправляти записи у КОРО можуть тільки ті особи, які здійснювали ці записи, або особи, які виконують їх обов’язки. Виправлення засвідчують підписом відповідальної особи СГ або ФОПа (п. 12 глави 4 розд. II Порядку).
Зіпсовані аркуші КОРО та такі, на яких зробили більше 5 виправлень, слід перекреслити по діагоналі з обох боків, зробити на них напис «Анульовано», проставити дату анулювання, засвідчити підписом відповідальної особи СГ або ФОПа. Усі дані з анульованого аркуша переносять на новий аркуш КОРО, номер якого проставляють на анульованому аркуші (п. 13 глави 4 розд. II Порядку).
Використані КОРО зберігають відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (п. 14 глави 4 розд. II Порядку).