За яким ідентифікатором форми подавати декларацію «єдинникам» І та ІІ груп, які перевищили обсяг доходу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Фізособи-«єдинники» І та ІІ груп, які перевищили протягом року граничний обсяг доходу або відмовилися від застосування спрощеної системи у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, подають Декларацію за ідентифікатором форми F0103309

За яким ідентифікатором форми подавати декларацію «єдинникам» І та ІІ груп, які перевищили обсяг доходу

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 ПК, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників (п. 296.2 Податкового кодексу України; ПК).

Таку податкову декларацію подають, якщо єдинник не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 ПК, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 ПК, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (ФОП) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК (абз. 1 пп. 296.5.1 ПК).

ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця

Податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (далі — Декларація).

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (пп. 298.2.1 ПК).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подали заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 ПК).

Водночас, ФОП-єдинники, зокрема, першої — другої груп, у яких виявили перевищення граничного обсягу доходу, визначеного для таких платників у пункті 291.4 ПК, зобов’язані:

  • застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку у розмірі 15%;
  • з наступного календарного кварталу перейти на застосування ставки єдиного податку, встановленої для платників єдиного податку другої (платники єдиного податку першої групи) або третьої групи (платники єдиного податку першої — другої груп), або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування (п. 293.8 ПК).

Заяву подають не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому перевищили обсяг доходу.

На вебпорталі ДПС, а саме в рубриці Електронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів розміщують електронні форми Декларації:

  • за ідентифікатором форми F0103407 (для першої та другої груп — рiчна);
  • за ідентифікатором форми F0103309 (для третьої групи — квартальна).

Отже, враховуючи норму абзацу першого підпункту 296.5.1 ПК щодо подання Декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, платники єдиного податку першої та другої груп, які перевищили протягом року обсяг доходу, визначеного у пункті 291.4 ПК, або відмовилися від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, подають Декларацію за ідентифікатором форми F0103309.

При цьому при створенні Декларації за ідентифікатором форми F0103309 в режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету платник обирає звітний (податковий) період, в якому перевищив граничний обсяг доходу, або в якому (після якого) подав заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування, а саме: рік та період (І квартал, півріччя, 9 місяців, рік).

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242841

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305918

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
115851

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
603214

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
152397

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді