Підписано Конвенцію між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи. Згідно неї Україна має намір відмовитися від 30-річної практики надання податкових пільг компаніям, зареєстрованим у цій країні та стягувати податки з підприємств, зареєстрованих на Кіпрі, відповідно до українського законодавства. Це, в свою чергу, зменшить втрати нашої держави від використання офшорних схем.
Нова конвенція прийнята на заміну чинної Угоди між урядом СРСР і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна від 29.10.1982.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від сьогодні діючої угоди, яка містить практично нульові ставки).
Зокрема, щодо дивідендів передбачена ставка податку 5% у разі, якщо материнська компанія володіє більше 20% дочірньої компанії чи інвестувала мінімум 100 000 євро для набуття акцій, часток дочірньої компанії. В інших випадках гранична ставка податку на репатріацію становить 15%. Доходи від процентів оподатковуються в розмірі 2%. Гранична ставка оподаткування роялті, що виплачується за використання авторських прав на наукові твори, патентів, торгових марок, секретних формул, процесів чи інформації про промисловий, комерційний, науковий досвід, — не більше 5%. Стосовно інших прав інтелектуальної власності, у тому числі комп’ютерних програм, податок не має перевищувати 10%.
Отже, конвенція сприятиме вдосконаленню договірно-правової бази торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Кіпром. Крім того, збільшаться надходження до держбюджету України і буде зупинено неконтрольований відтік українського капіталу до Кіпру.