Зміни в процедурі відведення землі

Вдосконалено процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення

Вдосконалено процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення.

Так, змінити цільове призначення земельної ділянки тепер можна за проектом землеустрою щодо її відведення.

Нагадаємо, що на сьогодні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності належить до повноважень Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Вищезазначені органи приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі цих ділянок у власність або надання у користування.

Цільове призначення земельних ділянок приватної власності змінюється за бажанням їх власників та погодженням відповідних територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а саме:

  • земельних ділянок у межах населеного пункту, — сільською, селищною, міською радою;
  • земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, — РДА (якщо вона утворена), а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, — Радою міністрів АРК, ОДА.

Причому дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення приватної земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, від цих органів не потрібен.

По-новому викладено порядок та терміни погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, встановлено терміни погодження та підстави для відмови, конкретизовано повноваження органів виконавчої влади з цього питання.

Нововведенням є також затвердження детального переліку документів, які повинні бути включені до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Ці норми мають спростити процедуру оформлення земельних ділянок у власність, користування, зміни їх цільового призначення, удосконалення порядку розроблення, погодження та затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
18787

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15998

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8244

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65893

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді