Коли сільгоспвиробник зобов'язаний ставати платником акцизу і реєструвати акцизний склад
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Платник податків, зокрема, сільськогосподарський виробник, який перебуває на загальній системі оподаткування та отримує пальне для власних потреб, не зобов'язаний автоматично ставати платником акцизного податку і реєструвати акцизний склад. Проте, згідно з вимогами підпункту 14.1.6 Податкового кодексу України платники зобов'язані зареєструвати акцизні склади у разі перевищення щорічних обсягів поставки пального 1 000 м3 (крім платників єдиного податку четвертої групи, які отримують протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10 000 м3).
Тобто, обов'язок реєструвати стаціонарний акцизний склад та ставати платником акцизного податку виникає, якщо є хоча б одна з умов:
- загальна місткість ємкостей для зберігання та навантаження-розвантаження пального більша 200 м3,
- або отримали пальне більше 1 000 м3 (1 млн. л.) за календарний рік,
- або суб'єкт господарювання (СГ) здійснює реалізацію або зберігання пального іншим особам.
Сільськогосподарський товаровиробник, який є платником єдиного податку четвертої групи та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, реєструє акцизний склад та стає платником акцизного податку у випадку, коли отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 10 000 м3 незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального.
Якщо СГ, пальне, крім пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, яке отримав від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару, зберігає у декількох приміщеннях та/або територіях, то загальну місткість ємностей для зберігання пального слід визначати окремо по кожному приміщенню або території. При цьому, обсяг отриманого пального визначає сумарно по всіх приміщеннях та/або територіях.
За інформацією ДПС у Вінницькій області