Вийшли зі складу засновників підприємств? Не забудьте подати майнову декларацію

261

Запитання

Чи зобов’язана фізична особа, у разі виходу з числа засновників емітента корпоративних прав, подавати річну декларацію про доходи?

Відповідь

Платник податку – фізична особа зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно до норм Податкового кодексу України; далі — ПК.

Оподаткування інвестиційного прибутку регулюється пунктом 170.2 ПК.

Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами веде платник самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважають календарний рік. За його результатами платник зобов'язаний подати річну податкову декларацію, в якій відображає загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року (пп. 170.2.1 ПК).

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу, або вартістю інвестиційного активу, що задекларувала особа як об'єкт декларування у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозділу 9 4 розділу XX ПК, з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 — 170.2.6 ПК (крім операцій з деривативами).

До продажу інвестиційного активу прирівнюють також операції з повернення платнику коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним (або особою, у якої інвестиційний актив був придбаний прямо чи опосередковано) до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника з числа засновників (учасників) такого емітента, зменшення статутного капіталу такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Отже, дохід фізичної особи, отриманий у разі виходу з числа засновників (учасників) емітента, корпоративних прав оподатковується за нормами, встановленими пунктом 170.2 ПК.

Нарахування (утримання) податковим агентом ПДФО та військового збору під час  нарахування  таких доходів не звільняє платника від подання річної податкової декларації при отриманні ним такого  доходу.

Таким чином, платник, незалежно від отримання інвестиційного прибутку чи збитку, зобов'язаний подати річну податкову декларацію. В ній має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
74

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
227038

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
17334

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
418486

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2089