Як отримати довідку про доходи за період здійснення підприємницької діяльності

50

Запитання

Яким чином, за якою ФОП, яка не припиняла підприємницької діяльності та перебуває на обліку в органі ДПС може отримати довідку про доходи за період здійснення підприємницької діяльності до/з 1998 року?

Відповідь

За зверненням платника контролюючий орган, до якого подали податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою Мінфіном (п. 179.12 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Форми заяви про видачу довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі — Заява № 568) та довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) (далі — Довідка № 568), затвердив Мінфін наказом від 13.06.2017 № 568 (далі — наказ № 568).

Перелік типових документів, що утворюються у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердив Мінюст наказом від 12.04.2012 № 578/5 (далі —Перелік).

Типова інформаційна картка адміністративної послуги «Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)» затвердила ДПС наказом від 22.04.2021 № 446 (далі — наказ № 446), відповідно до якої Довідку № 568 видають на підставі поданої Декларації про майновий стан і доходи.

Так, у рядку 01 зазначають суму доходів, які включають до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, але не виключно:

При цьому ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, не можуть отримати в контролюючому органі Довідку № 568 за будь-який інший, ніж річний податковий період.

Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п. 296.8 ПК).

Така податкова декларація складається з урахуванням норм підпунктів 296.5 і 296.6 ПК та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Тобто, інформація про доходи ФОП, яка застосовує спрощену систему оподаткування формується на підставі поданих податкових декларацій платника єдиного податку-ФОП.

Типова інформаційна картка адміністративної послуги «Видача довідки про доходи» (відповідно до п. 296.8 ПК) затверджена наказом № 446), відповідно до якої строк надання вказаної адміністративної послуги — 10 календарних днів.

Для ФОП, який застосовує спрощену систему оподаткування, форм заяви про видачу довідки про доходи (далі – Заява) та довідки про доходи нормативно-правовими актами не встановили. Тож, щоб отримати довідку про доходи, отримані в період перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування, Заяву складають у довільній формі. Вона повинна містити достатню інформацію про особу, яка звертається із Заявою, предмет такої Заяви, період за який необхідно отримати інформацію та спосіб отримання інформації (поштою або в контролюючому органі).

Отже, ФОП (у т. ч. який був як на загальній так і на спрощеній системі оподаткування) для отримання довідки (інформації) про доходи за необхідний період здійснення підприємницької діяльності подає відповідну заяву:

  • за період перебування на загальній системі оподаткування — окремі Заяви № 568 щодо кожного звітного річного періоду за який необхідно отримати інформацію про доходи;
  • за період перебування на спрощеній системі оподаткування — Заяву довільної форми (із зазначенням способу отримання інформації).

Зазначені вище заяви подають:

  • до контролюючого органу за основним місцем обліку ФОП в один із таких способів: письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку;
  • або до будь-якого діючого ЦОП.

tg_4.png

Контролюючий орган (ЦОП) протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідної заяви надає:

  • довідку(и) № 568 з наявною інформацією про доходи ФОП, задекларовані на загальній системі оподаткування (окремо за кожний звітний річний період відповідно до поданих Заяв № 568), яку(і) ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подав Заяву № 568;
  • довідку в довільній формі про доходи ФОП, задекларовані на спрощеній системі оподаткування, яку ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подав Заяву, або поштою (в залежності від зазначеного в Заяві способу отримання).

Склад і строки зберігання документів у системі податкових органів визначають відповідно до Переліку типових документів, що утворюються у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мінюсту від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік).

Строки зберігання типових документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях (п. 1.8 Переліку).

Декларації, що відображають звітність усіх платників податків, та документи (розрахунки, звіти, відомості, заяви, довідки, картки, листи, перерахунки, платіжні документи, виклики) — строк зберігання 5 років (п. 283 Переліку).

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
655069

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
141794

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57580

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
449485

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи не найпопулярніша дискусія нашого часу – це економічне бронювання ФОП: коли буде, як буде і чи буде взагалі. Наразі у Верховній Раді України є кілька законопроєктів щодо можливості бронювання ФОП та їхніх працівників. Розгляньмо законодавчі ініціативи, які поки не отримали підтримки
16220