Як заповнити рядок 14 «сума комісійної винагороди еквайра (за наявності)» фіскального чека

2318

Запитання

Яка інформація зазначається в рядку 14 «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» фіскального чека?

Відповідь

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) — розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), РРО або ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Форма № ФКЧ-1 фіскального касового чека на товари (послуги) наведена у додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13).

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності)» - рядок 14 фіскального чека (п. 2 розд. II Положення № 13).

Рядки 12—17 фіскального чека заповнюють у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО/ПРРО (п. 4 розд. ІІ Положення № 13).

Загальні вимоги до порядку емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням визначили постановою НБУ «Про затвердження Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів» вiд 29.07.2022 № 164 (далі — Положення № 164).

Еквайринг платіжних інструментів (далі — еквайринг) — платіжна послуга, що полягає у прийнятті платіжних інструментів, результатом якої є переказ коштів отримувачу та/або видача коштів у готівковій формі.

Еквайрингова установа (далі — еквайр) — надавач платіжних послуг, який надає послугу еквайрингу та має ліцензію на надання такої послуги (пп. 9 та 10 п. 3 розд. I Положення № 164).

Еквайр залежно від особливостей діяльності суб’єкта господарювання (СГ) зобов’язаний зазначити в договорі між еквайром і СГ (отримувачем) такі умови, зокрема, як розмір комісійної винагороди, яку СГ сплачує еквайру (п.п. 4 п. 45 розд. III Положення № 164).

Еквайр зобов’язаний ознайомити держателя платіжного інструменту з розміром власної комісійної винагороди за виконання платіжної операції (за наявності такої комісійної винагороди) безпосередньо перед ініціюванням такої операції (п. 51 розділу III Положення № 164).

Отже, в рядку 14 фіскального чека зазначайте суму комісійної винагороди, яка відраховуєте еквайру із суми проведеної операції в розмірі визначеному в договорі між таким еквайром і СГ.

За інформацією ДПС у Закарпатській області

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20863

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
96537

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
88386