Термін проведення перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки»
Запитання
Який термін та особливості проведення перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки»?
Відповідь
Порядок проведення перевірок платників податків з питань дотримання платниками податків принципу «витягнутої руки» затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2016 № 344 (далі – Порядок № 344).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» (далі – перевірка дотримання принципу «витягнутої руки») є формою податкового контролю щодо встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки».
Перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень глави 8 розд. II Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням особливостей, визначених ст. 39 ПКУ, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року, та Порядком № 344.
Тривалість перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки» не повинна перевищувати 18 місяців. Цей строк обчислюється з дня прийняття рішення про проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» до дня складення довідки (акта).
Дізнайтеся, як обчислити обсяг контрольованих операцій
Кожні шість місяців проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» контролюючий орган, яким проводиться така перевірка, надає платнику податків інформацію в довільній формі про поточний стан проведення перевірки.
У разі необхідності отримання інформації від іноземних державних органів, проведення експертизи та/або перекладу на українську мову документів, необхідних для дослідження відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», строк проведення перевірки за рішенням керівника (заступника керівника) ДФС, яке оформлюється наказом, може бути продовжений на строк, що не перевищує 12 місяців.
Платник податків зобов’язаний надати посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи, пов’язані із предметом перевірки, протягом 10 робочих днів з дати початку перевірки.
Під час проведення перевірки посадові особи контролюючого органу мають право отримувати від платника податків додаткові документи, що підтверджують здійснення фінансово-господарських операцій, відповідність умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», повноту нарахування і сплати податків під час проведення контрольованих операцій.
Увага: звіт про контрольовані операції із порушенням встановлених вимог — підстава для податківців надіслати запит про надання документації
Такі документи надаються платником податків на усний запит посадових осіб, які проводять перевірку, в узгоджений із платником податків строк.
У разі ненадання документів посадовим особам контролюючого органу на усний запит в узгоджений строк платнику податків направляється письмовий запит. Зазначені у письмовому запиті документи надаються платником податків протягом 15 робочих днів з дати отримання запиту контролюючого органу.
На відміну від процедури оформлення актів інших документальних перевірок ст. 39 ПКУ визначено певні відмінності:
- строк складання акта (довідки) зараховується до строку проведення перевірки з питань принципу «витягнутої руки»;
- акт (довідка) про результати перевірки з питань принципу «витягнутої руки» вручається або надсилається платнику податків протягом двох робочих днів з дати його (її) складення (реєстрації), а для інших документальних перевірок – у день підписання акта (довідки) (або відмови від підписання).
ЗІР, категорія 137.08