Відповідальність за передачу у користування іншій особі тимчасово ввезеного ТЗ особистого користування на іноземній реєстрації
Запитання
Яка передбачена відповідальність до громадян за передачу у користування іншій особі тимчасово ввезеного транспортного засобу особистого користування на іноземній реєстрації з 24.05.2019?
Відповідь
Діє з 24.05.2019
Умови та порядок пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, регулюється розділом XII Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами і доповненнями (далі – МКУ).
Згідно з частиною п’ятою ст. 380 МКУ тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування (далі – ТЗ) можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
ТЗ, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.
Такі ТЗ не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.
Корисна стаття:
Відповідно до частини четвертої ст. 469 МКУ, зокрема передача ТЗ, тимчасово ввезеного на митну територію України, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, за винятком випадків, коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ЗІР, категорія 220.03