Операції через «інтернет-банкінг»: чи застосовувати РРО
Запитання
Чи застосовувати РРО/ПРРО у разі реалізації товарів (послуг), які оплачують за допомогою сервісу «Інтернет-банкінг»?
Відповідь
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Його дію поширюють на усіх госпсуб’єктів, їх господиниці та представників (уповноважених осіб) госпсуб’єктів, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Банківський сервіс «інтернет-банкінг» – це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет.
Інтернет-банкінг, на відміну від платіжного застосунку, робить тільки пряме перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача на основі розпоряджень, які клієнт передає банку на відстані. Для цього клієнт самостійно повинен обрати в інтерфейсі Інтернет-банкінгу свій рахунок, з якого він бажає сплатити, та вказати платіжні реквізити отримувача – код отримувача та його IBAN.
Тому, госпсуб’єкт не застосовує РРО та/або програмний РРО у разі реалізації товарів (послуг), які оплачують за допомогою сервісу «Інтернет-банкінг».
За інформацію в Івано-Франківській області
Новації в законодавстві та санкції від податківців за помилки у застосуванні РРО/ПРРО вимагають від бухгалтера глибоких знань про те, як правильно використовувати РРО/ПРРО