Як застосовувати положення Постанови № 2 для медичних працівників—сумісників
Запитання
Як нараховувати зарплату медпрацівникам, які працюють за сумісництвом з урахуванням постанови КМУ від 12.01.2022 № 2?
Відповідь
ЯК УТІЛИТИ НОВІ ЗАРПЛАТНІ НОРМИ ▶️
Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП). Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.
Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 102-1 КЗпП).
Якщо медичному працівнику встановили неповний робочий день або неповний робочий тиждень, а також під час невиконання працівником у повному обсязі встановленої норми тривалості робочого часу вимога щодо розміру оплати праці, передбачену підпунктом 1 пункту 1 постанови КМУ від 12.01.2022 № 2 (далі — Постанова № 2), застосовують пропорційно до відпрацьованого часу (пп. 5 п. 1 Постанови № 2).
Отже на роботі за сумісництвом медичному працівникові гарантують мінімальний розмір нарахованої заробітної плати пропорційно відпрацьованому часу.
✔️Нові розміри зарплат і надбавок
✔️Зміни в договорі з НСЗУ
✔️Алгоритм, як дотримати нових зарплатних норм
✔️Відповіді на запитання щодо підвищення зарплат