Як відображають суму дивідендів юрособі-нерезиденту у додатку ПН до деки

404

Запитання

Підприємство у ІІ кварталі 2017 року виплатило засновникові — юрособі-нерезиденту дивіденди за 2016 рік. Податок на доходи сплатило одночасно із виплатою дивідендів. Чи потрібно було виплачені дивіденди і податки з них відображати у декларації з податку на прибуток за півріччя 2017 року?

Відповідь

Нарахування дивідендів не впливає на визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток. Але суму дивідендів відображають у додатку ПН до рядка 23 декларації з податку на прибуток: їх записують у рядку 2 графи 2. Суму фактично утриманого податку з доходу нерезидента-юрособи фіксують у рядку 2 графи 6 додатка ПН.

Виплачуючи дивіденди, резидент утримує податок із такого доходу за ставкою 15% суми та за її рахунок і сплачує цей податок до бюджету під час виплати (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України).

Із країною нерезидента може діяти міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, який передбачає іншу ставку оподаткування дивідендів. Тоді цю ставку зазначають у рядку 2 графи 5 і саме за нею оподатковують дивіденди під час їх виплати нерезидентові-юрособі.

Перелік чинних міжнародних договорів знайдіть у листі ДФС від 24.01.2017 № 1414/7/99-99-01-02-02-17.

Підсумкові дані з додатка ПН (рядок 28 графи 6) переносять до рядка 23 декларації з податку на прибуток. Отже, у деці за півріччя 2017 року підприємство було зобов’язане зафіксувати лише суму податку з дивідендного доходу засновника-нерезидента.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: порядок інформування

Подавати інформацію про кінцевих власників при реєстрації юросіб зараз обов’язково. А тим, хто реєструвався за старими правилами та не повідомляв, – зробити це також потрібно. І в порядку такого інформування сталося останнім часом чимало змін. У консультації, як подається та оновлюється інформація про кінцевих бенефіціарів та структуру власності
103944

Виплата дивідендів

Розбираємо бухгалтерський облік нарахування та виплати дивідендів, їхнє оподаткування. Виплату дивідендів юрособам і фізособам, резидентам і нерезидентам, обліку у емітента й отримувача. Також висвітлюємо облік реінвестиції дивідендів
70652

Розрахунок частини чистого прибутку держпідприємства: як заповнити та коли відзвітувати

Власник підприємства завжди планує отримати прибуток у вигляді дивідендів. Держава — теж власник і теж розраховує на прибуток. Пояснимо, як держпідприємству розрахувати частину чистого прибутку, коли його сплатити, як відзвітувати та які супутні платежі сплатити
15389

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1437

Особливості виплати й оподаткування дивідендів у ТОВ

Одержання прибутку — кінцева мета діяльності будь-якого комерційного підприємства. Не є винятком і товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проаналізуємо різні ситуації, які виникають у ТОВ під час нарахування та виплати дивідендів.
45146