Чи може підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО/ПРРО
Запитання
Чи має право підприємство зберігати кошти у сейфі поруч з РРО та/або ПРРО?
Відповідь
Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання
Внесення чи видачу готівки з місця проведення розрахунків необхідно реєструвати через РРО/ПРРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо ці операції не пов’язані з проведенням розрахункових операцій:
- «службове внесення» — для реєстрації суми готівки, яку зберігають у місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводять після виконання Z-звіту;
- «службова видача» — для реєстрації суми готівки, яку вилучають з місця проведення розрахунків або видають держателям електронних платіжних засобів.
Готівку, що надходить до кас, оприбутковують у день одержання готівки в повній сумі.
У касі, грошовому ящику, сейфі чи іншому місці проведення розрахунку не можна зберігати:
- готівку, яка не належить суб’єктові господарювання;
- особисті речі касира чи інших працівників (абз. 4 п. 23 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою КМУ від 15.06.2006 № 833).
Якщо підприємство не може зберігати всю суму готівкових коштів у ящику РРО або окремих моделей ПРРО, то частину готівки можна зберігати в сейфі. Це можливо до моменту проведення операції «службова видача», за допомогою якої вилучають виручку, щоб здати її до банку або каси підприємства, але за виконання двох умов:
- сейф знаходиться на місці проведення розрахунків;
- у сейфі зберігають лише виручку від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) з використанням РРО/ПРРО.
За інформацією ДПС у Чернівецькій області
У законах пишуть одне, у роз’ясненнях — інше, а в Telegram-каналах посадовців узагалі складно розібратися. Тож у повсякденному житті бухгалтер мусить не лише застосовувати знання з обліку, а й розв’язувати задачі подекуди з вищої бухгалтерії. Розберімо свіженькі з РРО-галузі