Покупець сплатив аванс за товари, звільнені від оподаткування, до 11.11.2022: чи зменшувати податкові зобов’язання

482

Запитання

Покупець сплатив аванс за товари, звільнені від оподаткування, до 11.11.2022. Чи може постачальник зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ, а покупець — суму податкового кредиту?

Відповідь

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

ПДВ-зобов’язання постачальника

Якщо перша подія — попередня оплата за товари відбулася до 11.11.2022, операцію постачання цих товарів покупцю постачальник оподатковує ПДВ у загальному порядку.

Нагадаємо, 11.11.2022 — це дата, коли набула чинності постанова КМУ від 09.11.2022 № 1260, яка внесла до Переліку № 224* зміни, що передбачають звільнення від оподаткування ПДВ за пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК).

____________

* Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 зі змінами.

На дату отримання від покупця попередньої оплати за товари постачальник має:

  • нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ;
  • скласти податкову накладну (ПН) на покупця з ПДВ;
  • зареєструвати ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у строки, що встановив ПК.

У постачальника немає підстав коригувати суми податкових зобов’язань з ПДВ.

Податковий кредит з ПДВ покупця

Суми ПДВ, які покупець включив до складу податкового кредиту на підставі ПН, яку постачальник  склав на дату отримання від покупця попередньої оплати за товари зареєстрував в ЄРПН, коригуванню не підлягають.

За інформацією ДПС

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459254

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313302