Покупець сплатив аванс за товари, звільнені від оподаткування, до 11.11.2022: чи зменшувати податкові зобов’язання

874

Запитання

Покупець сплатив аванс за товари, звільнені від оподаткування, до 11.11.2022. Чи може постачальник зменшити суму податкових зобов’язань з ПДВ, а покупець — суму податкового кредиту?

Відповідь

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

ПДВ-зобов’язання постачальника

Якщо перша подія — попередня оплата за товари відбулася до 11.11.2022, операцію постачання цих товарів покупцю постачальник оподатковує ПДВ у загальному порядку.

Нагадаємо, 11.11.2022 — це дата, коли набула чинності постанова КМУ від 09.11.2022 № 1260, яка внесла до Переліку № 224* зміни, що передбачають звільнення від оподаткування ПДВ за пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК).

____________

* Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 зі змінами.

На дату отримання від покупця попередньої оплати за товари постачальник має:

  • нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ;
  • скласти податкову накладну (ПН) на покупця з ПДВ;
  • зареєструвати ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у строки, що встановив ПК.

У постачальника немає підстав коригувати суми податкових зобов’язань з ПДВ.

Податковий кредит з ПДВ покупця

Суми ПДВ, які покупець включив до складу податкового кредиту на підставі ПН, яку постачальник  склав на дату отримання від покупця попередньої оплати за товари зареєстрував в ЄРПН, коригуванню не підлягають.

За інформацією ДПС

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721552

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26904

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198080

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5529

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13873