Чи можна коригувати звітність з ЄСВ однією сумою, не розбиваючи по місяцях
Запитання
Чи може платник коригувати звітністі з ЄСВ однією сумою без розбивання по місяцях?
Відповідь
Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світлаЛист ДПС від 07.02.2023 № 238/ІПК/99-00-24-03-03-05
Наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 затверджені:
- форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок);
- Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).
Розрахунок подають окремо за кожний квартал (податковий період), розбиваючи по місяцях звітного кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (п. 1 розд. ІІ Порядку). Окремий Розрахунок за календарний рік не подають.
Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку заголовна частина Розрахунку містить, зокрема, інформацію про додатки, які є невід'ємною частиною Розрахунку.
Додаток 1 до Розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Додаток 1) щоквартально формують платники ЄСВ щодо кожної застрахованої особи, вказуючи відомості про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.
Тому Додаток 1 до Розрахунку коригують, подаючи його у розрізі місяців звітного кварталу, за який проводять коригування.