Регіональна комісія відмовила у реєстрації ПН: як діяти платнику

376
Автор
експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Платник ПДВ отримав рішення про відмову у реєстрації ПН через те, що недостатньо надав первинних документів. Які подальші дії платника? Чи може він ще раз подати пояснення?

Відповідь

⚡️ Таблиця даних платника ПДВ: п’ятькейсів, щобуникнути блокування ПН

Долю податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК), реєстрацію яких зупинили, вирішує комісія регіонального рівня. Це комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) Головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання від платника пояснень та копій документів, регіональна комісія ухвалює одне з рішень:

  • про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • про відмову у реєстрації;
  • або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, що необхідні для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН(п. 9 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520; далі — Порядок № 520). Відповідне рішення за формою згідно з додатком до Порядку № 520 надійде платникові в електронному вигляді.

Повна відповідь і зразок Скарги на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21752

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
455657

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312529

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28116