Роботодавець виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам після 19.07.2022: що з ЄСВ

Роботодавці, які після 19.07.2022 вирішили виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток, зобов’язані нараховувати на ці виплати ЄСВ.

esv_korig_2701.jpg

Робота до 60 годин на тиждень: як встановити й оплачувати нову норму

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати для кожної застрахованої особи, роботодавці — платники ЄСВ розраховують суму ЄСВ як добуток:

  • розміру мінзарплати, що встановив закон на місяць, за який отримано дохід;
  • ставки ЄСВ, якщо працівник перебував з роботодавцем у трудових відносинах чи ніс військову служби повний календарний місяць або відпрацював усіх робочі дні звітного місяця.

19.07.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-IX, який звільнив роботодавців від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу.

На період воєнного стану за мобілізованими працівниками (або до дня їх демобілізації) зберігають місце роботи і посаду (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Тож роботодавці, які після 19.07.2022 вирішили виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток, зобов’язані нараховувати та сплачувати з таких виплат ЄСВ.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48972

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді