Графіки відключень світла складатимуть по-новому: інструкція Міненерго

Міненерго внесло зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

 electrical-connecting.jpg

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

Наказ Міненергетики від 09.12.2022 № 412

Міністерство енергетики наказом від 11.11.2022 № 384 зі змінами, внесеними наказом від 09.12.2022 № 412, затвердило зміни до Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

Наказом визначили, що графік погодинного відключення (далі — графік) електроенергії складають обсягом до 100%, але не менше 75% від максимального споживання електричної потужності в період з 8:00 до 22:00 години в режимний день замірів грудня попереднього року кожного оператора систем розподілу.

Графіки розподіляють на шість рівних черг, які мають підтримувати обсягом не менше 12,5% від поточного електроспоживання (було не менше 25%). Для складання графіків ураховують схеми електропостачання споживачів першої категорії та об’єктів критичної інфраструктури.

Міненерго не пізніше ніж за одну добу до початку застосування графіків повідомляє про ситуацію щодо постачання електроенергії та необхідність застосування графіків:

  • операторів системи передачі та розподілу (далі — оператори);
  • через ЗМІ/свій сайт — Київську міську та обласні держадміністрації, місцеві органи виконавчої влади.

Оператори не пізніше ніж за 8 годин до застосування графіків повідомляють споживачів через свої сайти або оперативну лінію. У розпорядженні про введення в дію графіків мають вказувати строк і час початку та завершення застосування упродовж доби та кількість черг.

Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів:

  • не має перевищувати 4 години,
  • в умовах мінусових температур (нижче -10 °C) — 2 години.

Під час воєнного стану та впродовж року після його припинення тривалість перерви в електропостачанні споживачів не може перевищувати 6 годин упродовж доби з можливим відхиленням в сторону збільшення на не більше ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.

Коли введені в дію графіки не забезпечують дотримання заданого режиму споживання електричної потужності, диспетчер після попередження може застосувати:

  • графіки аварійних відключень;
  • спеціальні графіки аварійних відключень в обсягах, необхідних для виконання встановлених режимів електроспоживання, з урахуванням безпеки життя та здоров’я людей.

На період дії воєнного стану та впродовж 12 місяців після його скасування до промислових підприємств не застосовують графіки за таких умов:

  • зниження обсягу споживання електроенергії у години максимального навантаження на 50% до серединного рівня споживання в години максимального навантаження;
  • зниження обсягу споживання електроенергії у години напівпікового навантаження на 25% до серединного рівня споживання у години напівпікового навантаження.

Промислові підприємства можуть:

  • запропонувати альтернативний варіант зниження власного рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електроенергії;
  • узгодити його з відповідною військовою адміністрацією та операторами.

Самовільне перемикання споживачем навантаження, внесеного до графіків, на інші джерела живлення, дає підприємству право відключити приєднання споживача від джерела електропостачання після додаткового попередження споживача про порушення встановленого режиму зниження електроспоживання та невжиття ним заходів щодо зниження навантаження упродовж 10 хвилин.

Наказ набере чинності з дня його опублікування. Станом на 15.12.2022 документ офіційно не оприлюднили.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15161

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8211

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65715

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
39

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді