Благодійні організації: практикум з обліку та оподаткування
З початку війни Податковий кодекс України (ПК) доповнили нормами про нарахування і сплату плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податки), за об’єкти оподаткування, розміщені на окупованих територіях і в зоні бойових дій. Перелік цих територій визначає Кабмін (далі — Перелік Кабміну) (пп. 69.14, 69.16, 69.22 підрозд. 10 ПК).
Якщо об’єкт оподаткування розташований на території, що включили до Переліку Кабміну, у платника виникає право не нараховувати та не сплачувати податки під час війни.
06.12.2022 Кабмін прийняв постанову «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» від № 1364 (далі — Постанова № 1364). На виконання постанови № 1364 Мінреінтеграції наказом від 22.12.2022 № 309 затвердило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі — Перелік № 309).
Кабмін на основі та на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, постанов ВРУ видає обов’язкові для виконання постанови і розпорядження (ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 № 794-VII).
Перелік № 309 не можна застосовувати з метою оподаткування, оскільки його розробило та затвердило Мінреінтеграції на виконання Постанови № 1364, а не Кабмін. ПК визначає, що під час війни особливі норми оподаткування до тих чи тих об’єктів оподаткування застосовують на основі саме Переліку Кабміну.
▶️ Як потрапити до «клубу білого бізнесу»
▶️ Коли зможете переглянути Перелік платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
▶️ Яку інформацію виноситимуть на загал і як цього уникнути
▶️ Як визначатимуть показники
▶️ Які пільги у бронюванні працівників