Національна сертифікація 2023: отримайте сертифікат НЮУ ім. Ярослава Мудрого
Суб’єкти електронного документообігу повинні зберігати електронні документи на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях (ст.13 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851—ІV).
Строк зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері. Тобто не менше як 1095 днів (2555 днів — для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням). Зазначені положення закріплені у пункті 44.3 Податкового кодексу України.
При зберіганні електронних документів дотримуйтесь таких вимог:
- інформація в електронних документах, повинна бути доступною для її подальшого використання;
- забезпечте можливість відновлення електронного документа у тому форматі, в якому його створили, відправили або одержали;
- у разі наявності зберігайте інформацію, яка дає змогу встановити походження та призначення електронного документа, а також дату і час його відправлення чи одержання.
Отже, електронні форми первинних документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів (крім ЄСВ), а також архів файлів звітності, поданої ДПС в електронному вигляді, зберігайте на електронних носіях інформації:
- у формі, що дає змогу здійснити перевірку їх цілісності на цих носіях;
- протягом строку, встановленого законодавством для зберігання відповідних документів на папері.
За інформацією ДПС у Львівській області