ВСУ: наказу та повідомлення недостатньо для проведення перевірки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Постанова ВСУ від 12.03.2019 № 807/1349/13-а

ДФС ініціювала перевірку ФОП. Причина — контрагент підприємця не надав оригінали отриманих/виданих податкових накладних (ПН) за певний період. На думку контролерів, це свідчить про те, що підприємець не підтвердив дані свого податкового обліку.

ФОП звернувся до суду і просив визнати протиправним та скасувати наказ ДФС про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки. Аргумент ФОП — відсутність підстав для перевірки. До того ж за цей період контролери уже проводили перевірку щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Окружний суд підтримав ФОП. Він зауважив: податківці не мали правових підстав призначати документальну позапланову невиїзну перевірку на підставі підпункту 78.1.1 Податкового кодексу України (ПК). Адже перевірці підлягав контрагент позивача.

Апеляційний суд скасував рішення переднього суду та визнав дії податкового органу правомірними. Адже платник податку отримав рекомендованим листом із повідомленням про вручення під розпис копію наказу про проведення перевірки та письмове повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки.

У пошуках правди підприємець звернувся до ВСУ. Верховний Суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального права, і задовольнив касаційну скаргу ФОП.

Отже, копія наказу і письмове повідомлення про дату та місце проведення документальної позапланової невиїзної перевірки — недостатня підстава для перевірки. Тож проводити перевірку на підставах, передбачених підпунктом 78.1.1 ПК, податківці не мали права.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2895

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20486

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді