Товар доставляє Укрпошта чи кур’єр: чи друкувати чек на РРО?

Контролери пояснили: якщо товар, попередньо оплачений за допомогою LiqPay, WAYFORPAY, доставляє його Укрпошта, продавець повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції. Він підтверджує факт купівлі-продажу товарів. У касовому чеку повинно бути зазначено — «передоплата товарів».

Видаткова накладна БЛАНК 2019

Якщо розрахунки проводились за відстроченим платежем, їх проводять через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». При цьому, розрахунковий документ роздруковують на РРО на підставі виписки з фінансової установи.

Якщо це товари, на які встановлені гарантійні терміни — вкладають також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює. В них обов’язково повинна бути відмітка про дату продажу та найменування суб’єкта господарювання, яка завіряється штампом (печаткою) і підписом суб’єкта господарювання.

Якщо товар доставляють на умовах післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення.

Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена продавцем у посилку.

У разі доставки товару за допомогою кур’єрської служби за умови передоплати за допомогою LiqPay, продавець також повинен забезпечити доставку покупцю раніше роздрукованого розрахункового документа (чеку) разом із придбаним товаром та відповідним чином оформленим гарантійним талоном (у разі необхідності).

Якщо доставку товару здійснює кур’єрською служба за умови післяплати, то кур’єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

РРО не застосовують якщо:

  • розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) здійснюють в безготівковій формі перераховуючи кошти з поточного рахунку на поточний рахунок
  • вносять кошти до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток).
  • оплату за товар покупець проводить через ПТКС, який належить банку та знаходиться у приміщенні банку.

Лист ДФС від 21.05.2019 № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Інтернет-торгівля: з РРО і без

Товар доставляє Укрпошта чи кур’єр: чи друкувати чек на РРО?
Влада КАРПОВА, консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, канд. екон. наук, Харків
Інтернет-торгівля має свою специфіку. Тут зазвичай немає прямого контакту продавця з покупцем. Тому часом складно визначити, чи потрібно застосовувати РРО.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний чек 2023

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
10905

Готівкові розрахунки: що врахувати в роботі

Готівкові розрахунки жорстко регулюються Національним банком та податківцями. Тут завжди є ризик порушити правила. Які розрахунки вважаються готівковими, а які безготівковими? Коли для готівкових розрахунків треба касовий апарат, де можна здійснювати готівкові розрахунки, чи є каса у підприємця – дізнайтеся у консультації
46741

Інвентаризація грошових коштів

Гроші люблять лічбу, тому не нехтуйте інвентаризацією коштів. Гроші мають дві форми: готівкову та безготівкову. Першу перевірити простіше, хоча й не без нюансів. А з другою — доведеться пововтузитися. У статті розповімо: як підготуватися до інвентаризації; на що звернути увагу під час перевірки купюр і рахунків, як задокументувати результати
8570

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО.
36235

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек
39378