Товар доставляє Укрпошта чи кур’єр: чи друкувати чек на РРО?

Контролери пояснили: якщо товар, попередньо оплачений за допомогою LiqPay, WAYFORPAY, доставляє його Укрпошта, продавець повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції. Він підтверджує факт купівлі-продажу товарів. У касовому чеку повинно бути зазначено — «передоплата товарів».

Видаткова накладна БЛАНК 2019

Якщо розрахунки проводились за відстроченим платежем, їх проводять через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». При цьому, розрахунковий документ роздруковують на РРО на підставі виписки з фінансової установи.

Якщо це товари, на які встановлені гарантійні терміни — вкладають також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює. В них обов’язково повинна бути відмітка про дату продажу та найменування суб’єкта господарювання, яка завіряється штампом (печаткою) і підписом суб’єкта господарювання.

Якщо товар доставляють на умовах післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення.

Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена продавцем у посилку.

У разі доставки товару за допомогою кур’єрської служби за умови передоплати за допомогою LiqPay, продавець також повинен забезпечити доставку покупцю раніше роздрукованого розрахункового документа (чеку) разом із придбаним товаром та відповідним чином оформленим гарантійним талоном (у разі необхідності).

Якщо доставку товару здійснює кур’єрською служба за умови післяплати, то кур’єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

РРО не застосовують якщо:

  • розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) здійснюють в безготівковій формі перераховуючи кошти з поточного рахунку на поточний рахунок
  • вносять кошти до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток).
  • оплату за товар покупець проводить через ПТКС, який належить банку та знаходиться у приміщенні банку.

Лист ДФС від 21.05.2019 № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Інтернет-торгівля: з РРО і без

Товар доставляє Укрпошта чи кур’єр: чи друкувати чек на РРО?
Влада КАРПОВА, консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, канд. екон. наук, Харків
Інтернет-торгівля має свою специфіку. Тут зазвичай немає прямого контакту продавця з покупцем. Тому часом складно визначити, чи потрібно застосовувати РРО.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48202

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22796

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді