Податкова амністія для фізосіб

Чи подавати Декларацію про валютні цінності

Вводять поняття «спеціальне декларування». Фактично йдеться про звільнення фізосіб платників податків від відповідальності за податкові порушення, що мали місце до 01.01.2020 включно. Умова — сплата податкових зобов’язань.

Скористатися такою податковою амністією зможуть фізособи — резиденти, у т. ч. самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування, і які були платниками податків стосовно:

  • доходів, майна або інших активів, отриманих (набутих) в Україні, і які підлягають чи підлягали в момент їх отримання (набуття) оподаткуванню в Україні;
  • доходів, майна або інших активів, отриманих (набутих) такою фізичною особою з джерел походження за межами України, і які підлягають чи підлягали в момент їх отримання (набуття) оподаткуванню в Україні відповідно до Податкового кодексу України чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надала Верховна Рада України.

Для того, щоб скористатися правом на спеціальне декларування, платники податків подаватимуть Спеціальну декларацію з 1 січня по 31 березня 2020 року та сплачуватимуть податкові зобов’язання з прихованих доходів (активів) у розмірі:

  • 5% — для валютних цінностей, рухомого та нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юридичних осіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів;
  • 10% — для усіх інших майнових прав;
  • 2,5% — для активів, за рахунок яких відбулося придбання декларантом облігацій внутрішньої державної позики, випущених НБУ.

Об’єктами оподаткування є доходи, що не були задекларовані у податковій декларації всупереч вимогам податкового та/або іншого законодавства в попередні звітні періоди до 31.12.2018 включно, або активи, які одержали (набули) за рахунок таких доходів у тому числі:

  • валютні цінності, належні декларанту;
  • рухоме та нерухоме майно, цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансові інструменти, належні декларанту;
  • інші активи, майно, майнові права, які належні декларанту, або стосовно яких декларант може прямо або опосередковано, в т. ч. через інших юридичних та/або фізичних осіб, вчиняти дії, тотожні за змістом праву розпорядження, або з яких отримує чи має право отримувати доходи.

Обшук у компанії: що робити бухгалтеру

Фізичні особи, які не скористалися спеціальним декларуванням та набули повноліття станом на 01.01.2020, є такими, що підтвердили на 01.01.2020 незадекларовані доходи відповідних попередніх податкових періодів на загальну суму 300 тис. грн.

Для цілей оподаткування вважатимуть, що декларант має незадекларовані доходи в зазначеному розмірі в грошовій формі і національній валюті, або набув за їх рахунок відповідні активи. Такі доходи вважатимуть амністованими без будь-яких додаткових умов. Сплачувати податки за такими доходами не потрібно. Податкову перевірку щодо джерел отримання декларантом таких доходів не проводитимуть.

Проєкт Закону від 02.09.2019 № 1232


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Фактична перевірка

Про фактичну перевірку податківці не попереджають. Розповімо, як зустріти неочікуваних візитерів, як діяти, коли вони проводять контрольну розрахункову операцію, фото- чи відеозйомку, та які порушення виявляють найчастіше
14597

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Консультація допоможе розібратися, як штрафують і чи можна подати заперечення до акта перевірки
14810

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
72085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді