Додаткове благо працівника: облік та оподаткування
Витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівників не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника (пп. 165.1.37 Податкового кодексу України).
Разом з тим, ДПС побачила оподатковуваний дохід платника податків як додаткове благо дохід у вигляді:
- безоплатного харчування;
- вартості послуги по організації підписки періодичних видань;
- вартості консультаційних послуг з навчання спеціалістів з питань здійснення публічних закупівель та послуги навчання з загальних питань охорони праці.
Такі доходи оподатковують ПДФО та військовим збором на загальних підставах. У формі № 1ДФ їх показують за ознакою «126».
Лист ДПС від 16.10.2019 № 791/6/99-00-04-07-03-15/ІПК
Податковий розрахунок за ІІІ квартал 2023 року подайте до 9 листопада. Діє оновлена форма, проте змін у ній не багато. Щоб правильно сформувати Додаток Д1, скористайтеся прикладами ситуацій у статті
Додаток 4 ДФ Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ призначений для того, щоб відображати в ньому нарахування будь-яких доходів на користь фізичних осіб, зокрема й ФОП. З’ясуємо коли та як подавати 4ДФ та за яким алгоритмом заповнювати.
Експерт роз’яснить, коли необхідно вперше подавати Додаток 5 податкового розрахунку. У статті також ознайомитеся з алгоритмом заповнення і зможете скачати зразки заповнення Д5 до податкового розрахунку.
Звітувати з ЄСВ повинен майже кожний суб’єкт господарювання. Це стосується як тих, хто має найманих працівників, так і самозайнятих осіб, які звітують “за себе”. У консультації розглянемо, по яких звітах наразі “розподілений” ЄСВ та зосередимося на звітуванні з ЄСВ по найманим працівникам, наведемо зразок заповнення єдиної звітності.
Форма 1ДФ 2020 – щоквартальний звіт, який пов’язаний зі сплатою ПДФО та військового збору. Подається завжди, якщо нараховувався дохід фізичним особам. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення форми № 1ДФ за ІІІ квартал 2020.