Як виправити помилки в об’єднаній звітності: роз’яснення ПФУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фахівці ПФУ навели правила виправлення помилок в об’єднаному звіті з ЄСВ та ПДФО (податковому розрахунку)

Як виправити помилки в об’єднаній звітності: роз’яснення ПФУ

При виправленні помилок дотримуйтесь наступних правил:

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації повторіть всі графи такого рядка та у відповідній графі додатків укажіть «1» — на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка повністю заповніть всі його графи і у відповідній графі додатків укажіть «0» — на введення рядка.

Для заміни одного помилкового рядка іншим повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи вкажіть «1» — рядок на виключення, а в другому «0» — рядок на введення.

Подання коригуючих розрахунків «Звітний новий» і «Уточнюючий». Які між ними відмінності?

«Звітний новий» подавайте, якщо крайній день звітування ще не минув — це 40-й день після закінчення кварталу. За допомогою ознаки «1» та «0» в графі «Ознака (0, 1)» Додатку 1 можете виправити будь-яку помилку — як сумову, так і несумову.

«Уточнюючий» подавайте, якщо останній день звітування вже пройшов. Виправляйте помилки у базі ЄСВ чи у сумі ЄСВ лише через коди типу нарахувань «2» і «3». За допомогою ознаки «1» та «0» — графа «Ознака (0, 1) Додатку 1 — виправляйте тільки несумові показники, тобто помилки в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого ЄСВ.

Типи помилок у Додатку 1 звітності:

Сумові помилки:

  • застосували невірні ставки ЄСВ;
  • зазначили помилкову суму нарахованої заробітної плати тощо.

Несумові помилки:

  • громадянство;
  • ідентифікаційний номер або номер та серія паспорта;
  • код категорії застрахованої особи;
  • кількість днів перебування у трудових відносинах або без збереження заробітної плати.

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12038

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52422

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді