З 15 вересня діють нові правила використання електронних грошей

UA RU

Приєднуємося до е‑документообігу з ДПС без жодних заяв ➡️

Нацбанк осучаснив регулювання ринку електронних грошей та гармонізував його із законодавством України та Європейського Союзу в сфері здійснення фінансового моніторингу.

З 15 вересня діють нові правила використання електронних грошей

Найважливіші ключові зміни:

1. Необхідність ідентифікації користувачів електронних грошей. Банки повинні будуть здійснювати заходи з належної перевірки користувачів електронних грошей, у тому числі їх ідентифікацію та верифікацію, як і під час відкриття рахунків. Йдеться про клієнтів, які відкривають електронні гаманці, щоб здійснювати різні операції: купувати товари, платити за послуги тощо. Крім того, перекази з використанням електронних грошей мають супроводжуватися інформацією про платника та отримувача.

2. Установлено нові ліміти для операцій з електронними грошима. Нацбанк скасовує обмеження, встановлені раніше щодо сум електронних грошей, на які можуть здійснюватися розрахунки та перекази. На поповнюваному електронному гаманці може зберігатися максимальна сума в розмірі 400 000 грн; на непоповнюваному — 5 000 грн.

3. Посилено вимоги до банків-емітентів електронних грошей щодо контролю за діяльністю комерційних агентів.

4. Підвищено рівень захисту прав користувачів електронних грошей.

Відповідні норми містить постанова НБУ «Про затвердження Змін до Положення про електронні гроші в Україні» від 11.09.2020 № 133. Вона набирає чинності з 15.09.2020.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді