Бізнес в умовах карантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19 проводять лише у медичних працівників та інших працівників закладів МОЗ, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVІD-19 та лікування пацієнтів із COVІD-19.
Тож, керівник підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника, інформує лабораторний центр МОЗ України, для проведення санітарно-протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції у суб'єкта господарювання.
Нагадуємо, що обов'язковій самоізоляції (14 к. дн.) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту). Їм видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності. Перші 5 днів такого лікарняного оплачує роботодавець.
Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота).
За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.
Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.
Роботодавцям у нагоді стануть Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, затвержені постановами Головного державного санітарного лікаря України. Вони допоможуть суб'єктам господарювання організувати роботу:
- в офісах при прийомі відвідувачів — постанова від 09.05.2020 № 16;
- у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) — постанова від 09.05.2020 № 17;
- у закладах громадського харчування — постанова від 09.05.2020 № 18;
- у готелях — постанова від 15.05.2020 № 22.