Працівник захворів на СОVID-19: чи проводити розслідування роботодавцю

UA RU

Бізнес в умовах карантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

Розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19 проводять лише у медичних працівників та інших працівників закладів МОЗ, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVІD-19 та лікування пацієнтів із COVІD-19.

Працівник захворів на СОVID-19: чи проводити розслідування роботодавцю

Тож, керівник підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника, інформує лабораторний центр МОЗ України, для проведення санітарно-протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції у суб'єкта господарювання.

Нагадуємо, що обов'язковій самоізоляції (14 к. дн.) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту). Їм видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності. Перші 5 днів такого лікарняного оплачує роботодавець.

Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота).

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Роботодавцям у нагоді стануть Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, затвержені постановами Головного державного санітарного лікаря України. Вони допоможуть суб'єктам господарювання організувати роботу:

  • в офісах при прийомі відвідувачів — постанова від 09.05.2020 № 16;
  • у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) — постанова від 09.05.2020 № 17;
  • у закладах громадського харчування — постанова від 09.05.2020 № 18;
  • у готелях — постанова від 15.05.2020 № 22.

За інформацією Держпраці у Рівненській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір: коли вираховувати за ставкою 5%

Військовий збір в Україні має збільшувати надходження до бюджету для фінансування ЗСУ. Розрахунок та утримання військового збору після прийняття Закону про підвищення податків № 11416-д, об’єкти оподаткування, «натуральна» база, платники збору, звітність та штрафи — у статті
164055

Лікарняні: як нараховуються лікарняні та оплата лікарняних

Як нараховувати лікарняні, що треба знати про електронний листок непрацездатності, що означає його статус, коли застосовувати під час воєнного стану паперовий листок непрацездатності – відповіді у консультації
392962

Як табелювати та оплачувати додаткову годину при переході на зимовий час

Цьогоріч, 27 жовтня, ми ще раз матимемо клопіт із переведенням годинника. Тож зберімося і ще раз, востаннє, розв’яжімо задачу: як облікувати й оплатити робочий час працівників, яким «пощастило» працювати у скорочену або подовжену ніч
3688

Штатний розпис: як скласти і затвердити

Штатний розпис — обов’язковий локальний акт. Скласти штатний розпис скеровує стаття 64 Господарського кодексу. В консультації розповімо чи потрібен штатний розпис, як його сформувати та затвердити
32050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді