Працівник захворів на СОVID-19: чи проводити розслідування роботодавцю

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Бізнес в умовах карантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

Розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19 проводять лише у медичних працівників та інших працівників закладів МОЗ, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVІD-19 та лікування пацієнтів із COVІD-19.

Працівник захворів на СОVID-19: чи проводити розслідування роботодавцю

Тож, керівник підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника, інформує лабораторний центр МОЗ України, для проведення санітарно-протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції у суб'єкта господарювання.

Нагадуємо, що обов'язковій самоізоляції (14 к. дн.) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту). Їм видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності. Перші 5 днів такого лікарняного оплачує роботодавець.

Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота).

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Роботодавцям у нагоді стануть Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, затвержені постановами Головного державного санітарного лікаря України. Вони допоможуть суб'єктам господарювання організувати роботу:

  • в офісах при прийомі відвідувачів — постанова від 09.05.2020 № 16;
  • у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) — постанова від 09.05.2020 № 17;
  • у закладах громадського харчування — постанова від 09.05.2020 № 18;
  • у готелях — постанова від 15.05.2020 № 22.

За інформацією Держпраці у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді