Як працює єдиний рахунок: роз’яснює Офіс ВПП

UA RU

ЄДИНИЙ РАХУНОК — 2021: ПЕРЕЙТИ ЧИ ВІДМОВИТИСЯ❓❗️

Платник податків за бажанням може використовувати єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів. Для цього необхідно подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет.

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів ⏩

Як працює єдиний рахунок: роз’яснює Офіс ВПП

При цьому, один раз протягом календарного року маєте право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку.

Єдиний рахунок відкривають на ім’я ДПС у Казначействі. Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Використовувати єдиний рахунок починаєте з робочого дня, що настає за днем подання повідомлення про використання такого рахунку.

У разі відмови від використання єдиного рахунку таке використання припиняєте, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Якщо маєте відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подаєте за кожним відокремленим підрозділом.

Сплатити через єдиний рахунок можна всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з ЄСВ, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Однак, єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Пам’ятайте, що з початком використання єдиного рахунку сплачувати платежі потрібно через єдиний рахунок. В іншому випадку такі кошти, сплачені на інші рахунки, вважатимуть помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок заповнюєте розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді