Як працює єдиний рахунок: роз’яснює Офіс ВПП

UA RU

ЄДИНИЙ РАХУНОК — 2021: ПЕРЕЙТИ ЧИ ВІДМОВИТИСЯ❓❗️

Платник податків за бажанням може використовувати єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, ЄСВ та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів. Для цього необхідно подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет.

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів ⏩

Як працює єдиний рахунок: роз’яснює Офіс ВПП

При цьому, один раз протягом календарного року маєте право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку.

Єдиний рахунок відкривають на ім’я ДПС у Казначействі. Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Використовувати єдиний рахунок починаєте з робочого дня, що настає за днем подання повідомлення про використання такого рахунку.

У разі відмови від використання єдиного рахунку таке використання припиняєте, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Якщо маєте відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подаєте за кожним відокремленим підрозділом.

Сплатити через єдиний рахунок можна всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з ЄСВ, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Однак, єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Пам’ятайте, що з початком використання єдиного рахунку сплачувати платежі потрібно через єдиний рахунок. В іншому випадку такі кошти, сплачені на інші рахунки, вважатимуть помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок заповнюєте розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4182

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7324

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60647

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді