Правила заповнення ПН/РК на експорт будь-яких товарів з 1 жовтня: роз’яснення ДПС

ДПС надала відповіді на запитання щодо особливостей заповнення ПН/РК при здійсненні операцій з постачання окремих видів товарів з 01.10.2024

Правила заповнення ПН/РК на експорт будь-яких товарів з 1 жовтня: роз’яснення ДПС

Запитання 1

Чи повинен платник податку з 01.10.2024 до дати запровадження режиму експортного забезпечення (далі — РЕЗ) у графі 4 «Умовне позначення (українське) одиниці виміру товару/послуги» табличної частини податкової накладної (далі — ПН), складеної на постачання товарів, визначених абзацом другим статті 192 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-ХІІ (далі — окремі види товарів), вказувати виключно «кг»?

Відповідь:

Вказана вимога почне застосовуватись з моменту запровадження РЕЗ.

До дати запровадження РЕЗ у табличній частині ПН вказується одиниця виміру товару, зазначена в митній декларації (далі — МД).

Наприклад, якщо у МД зазначена одиниця виміру товару «тонна», у графі 4 табличної частини ПН має вказуватись умовне позначення такої одиниці виміру «т».

Запитання 2

Як заповнити графу 3.2.2 «Власна сільськогосподарська продукція7» розділу Б табличної частини ПН, що подається на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) починаючи з 01.10.2024, складеної сільгоспвиробником на постачання окремих видів товарів, які є власною сільськогосподарською продукцією?

Відповідь:

Позначку «Х» у графі 3.2.2 розділу Б табличної частини ПН до моменту запровадження РЕЗ не проставляєте.

Зазначену графу ПН заповнюватимуть після запровадження РЕЗ та виключно у ПН, складених сільгоспвиробником на постачання окремих видів товарів.

Запитання 3

Яким чином заповнити інформацію про дату та номер договору (контракту) та МД у верхній табличній частині ПН?

Чи повинна така інформація вказуватись виключно за операціями з експорту окремих видів товарів чи по всім експортним операціям?

Відповідь:

З 01.10.2024 при складанні ПН за операціями з експорту будь-яких видів товарів у верхній лівій її частині повинна заповнюватись інформація про дату та номер зовнішньоекономічного договору (контракту) та МД.

Такі ПН реєструються в ЄРПН у терміни, встановлені ПКУ (ПН, складені з 1-го по 15-й календарний день (включно) місяця — до 5-го календарного дня (включно) наступного місяця. ПН, складені з 16-го по останній день (включно) місяця, — до 18-го календарного дня (включно) наступного місяця).

При цьому на товари, вивезення яких здійснюється по кількох МД, не може бути складена одна ПН.

Наприклад, якщо на операцію з вивезення товару № 1 склали МД № 4, а на вивезення товарів № 2 та № 3 — МД № 5, то в одній ПН має відображатись товар № 1 та вказуватись дата і номер МД № 4, а в іншій ПН вказуватись товари № 2 та № 3 та дата і номер МД № 5 (разом з тим, платник може також скласти окремі ПН на товар № 2 і на товар № 3, і в кожній з них вказати дату і номер МД № 5). Але складання однієї ПН на операцію з вивезення товару № 1 (МД № 4, та товарів № 2 та № 3 (МД № 5) неможливе.

Запитання 4

Як заповнити інформацію про дату та номер договору (контракту) та МД у верхній табличній частині ПН, якщо ПН склали до 01.10.2024, а розрахунок коригування (далі — РК) до неї складають після 01.10.2024?

Відповідь:

У РК, який подають на реєстрацію з 01.10.2024, та який складений до ПН, зареєстрованої в ЄРПН:

  • до 01.10.2024 — рядки «договір (контракт)» та «митна декларація» графи «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:» заповненню не підлягають;
  • з 01.10.2024 — рядки «договір (контракт)» та «митна декларація» графи «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:» підлягають обов’язковому заповненню.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235304

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80407

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74466

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59693

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді