Як підприємцям виправити помилки у раніше поданому додатку ЄСВ 1 з типом «Звітна» як «Довідкова»

UA RU
Податківці пояснили, яким чином ФОП-загальникам виправити помилки в раніше поданому додатку ЄСВ 1 з типом «Звітна» як «Довідкова» до Податкової декларації про майновий стан і доходи, що подавався у разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат

Як виправити помилки у додатку 1 з ЄСВ до об’єднаного звіту: розʼяснює ПФУ

Додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» подають фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування у складі Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі — декларація), затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859 (далі — наказ № 859).

У разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат платник обов’язково зазначає тип декларації «Звітна» або «Звітна нова» з додатковою позначкою «Довідкова».

Тип додатка ЄСВ 1 (декларації) «Уточнююча» для призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат не застосовують.

Тип декларації «Уточнююча» під час подання розрахунку з типом форми «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» не застосовується (пп. 2 та 5 п. 6 розд. ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом № 859).

Платники ЄСВ, які подали впродовж звітного року розрахунок з типом форми «призначення пенсії» або «матеріального забезпечення, страхових виплат», зобов’язані в терміни, визначені Податковим кодексом України, подати до податкового органу в складі декларації додаток ЄСВ 1 з типом «Звітна».

Період, за який платники ЄСВ, зокрема, фізичні особи — підприємці подають звітність до податкового органу (звітним періодом), є календарний рік (абз. 5 ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ).

Якщо ФОП-загальникам необхідно виправити помилки в раніше поданому додатку ЄСВ 1 з типом «Звітна» як «Довідкова» до декларації, що подавався у разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат, то їм необхідно подати додаток ЄСВ 1 з типом «Звітна нова» як «Довідкова» до декларації до 31 грудня включно звітного податкового року, оскільки така звітність є довідковою та подається протягом звітного року.

Причому якщо помилку не виправите до 31 грудня, то правильні значення показників декларуйте у річній декларації з типом «Звітна».

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
636

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2172

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4873

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
49867

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді