⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності
Листок непрацездатності, сформований у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, як і його паперова версія.
На період перехідної моделі, з 04 червня до 01 вересня 2021 року, лікарі закладів охорони здоров’я матимуть право видавати паперові листки непрацездатності, а також формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією їх у е-лікарняний.
Увага: процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення не змінили.
- ✍ Приклад: 1. Вихідні дні у розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 2. Тимчасова непрацездатність у розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 3. Вихідні дні в розрахунку лікарняних
- ✍ Приклад: 4. Відпустка по вагітності та пологах у розрахунку лікарняного
- ✍ Приклад: 5. Відпустка по догляду за дитиною у розрахунку лікарнних
- ✍ Приклад: 6. Відпустка за власний рахунок у розрахунку лікарняного
Особливості видачі лікарняних та формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність закріплені в Інструкції по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (далі — Реєстр) та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.
Так, цією Інструкцією установлено, що якщо листок непрацездатності відкривають за паперовою формою, за одним випадком тимчасової непрацездатності, то його продовження аж до повного закриття незалежно від того, у якого суб’єкта господарювання продовжує лікування пацієнт, відбувається виключно в паперовій формі, навіть якщо суб’єкт господарювання протягом періоду непрацездатності особи, у якої є відкритий листок непрацездатності, перейшов на формування медичних висновків у Реєстрі.
У разі якщо особі, у якої відкритий паперовий листок непрацездатності, працівник суб’єкта господарювання встановлює факт тимчасової непрацездатності за новим випадком тимчасової непрацездатності і в цей період у суб’єкта господарювання наявна технічна можливість формувати медичні висновки у Реєстрі, то лікуючий лікар суб’єкта господарювання за новим випадком тимчасової непрацездатності формує медичний висновок у Реєстрі. Тобто з подальшим формуванням е-лікарняного.
Якщо ж під час дії перехідної моделі особа, у якої сформовано медичний висновок у Реєстрі в одного суб’єкта господарювання, звернулася для проходження обстеження, консультації, доліковування, проходження реабілітації тощо до іншого суб’єкта господарювання, у якого ще відсутня технічна можливість формувати медичні висновки у Реєстрі, то для такої особи відкривають паперовий листок непрацездатності як новий випадок тимчасової непрацездатності.
Випадки тимчасової непрацездатності оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним є різними страховими випадками, незалежно від черговості їх отримання застрахованою особою. Тому роботодавець відокремлює їх під час призначення матеріального забезпечення.
Додаткову інформацію щодо:
- користування Електронним кабінетом роботодавця можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію ПФУ за номером: 0-800-503-753;
- оплати е-лікарняних — зателефонувавши на гарячу лінію Фонду соцстраху за номером: 0-800-501-892.
Вже з 01 вересня 2021 року заплановано, що всі заклади охорони здоров’я перейдуть на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Таким чином, по новим випадкам тимчасової непрацездатності лікуючий лікар буде формувати лише медичні висновки про тимчасову непрацездатність. Паперові листки непрацездатності, які були видані до 01.09.2021, будуть продовжуватися в паперовому вигляді до відновлення працездатності працівника.