Госпсуб’єкти мають дбати про те, щоб у касі були розмінні банкноти/монети для видачі покупцям решти (за винятком номіналів монет/банкнот, карбування та випуск яких Нацбанк припинив). Якщо Нацбанк припинив карбування та випуск певних номіналів монет/банкнот, загальну суму покупки слід заокруглювати в порядку, що визначив НБУ актом, що регулює обіг монет дрібних номіналів.
Якщо операція внесення чи видачі готівки з місця розрахунків не пов’язана з проведенням розрахункових операцій, її реєструють через реєстратор розрахункових операцій чи програмний реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО та ПРРО) за допомогою операцій «службове внесення» і «службова видача».
Зокрема, операцію «службове внесення» використовують, щоб зареєструвати суми готівки, які зберігають на місці розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводять після виконання Z-звіту (п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547).
Розмінні банкноти/монети, що отримали з каси підприємства, або ті, що зберігаєте на місці розрахунків через РРО/ПРРО з попереднього дня, проводьте через РРО/ПРРО за допомогою формування чеку «Службове внесення».
Внесення відповідної суми до РРО/ПРРО як розмінної монети підтвердить фіскальний звітний чек (Z-звіт) з інформацією про операцію «службове внесення».