Є пропозиції змінити правила перебування на спрощенці, використання РРО та ведення обліку доходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Депутати запропонували полегшити життя платників на єдиному податку.

Є пропозиції змінити правила перебування на спрощенці, використання РРО та ведення обліку доходів

Проєкт Закону від 25.11.2021 № 6348

Законопроєктом № 6348 передбачили:

1. Виключити можливість перебувати на першій та другій групі суб’єктів господарювання, що займаються виробництвом, високодоходними видами діяльності, здійснюють продаж товарів, що найчастіше ввозяться на територію України в незаконний спосіб.

2. Збільшити поріг доходу єдинників третьої групи, що мають понад 10 найманих працівників, до 3000 мінзарплат.

3. Надати можливість органам місцевого самоврядування (ОМС) самостійно встановлювати ставки для єдинників третьої групи: від 1,5% до 3% у разі сплати ПДВ та від 2,5% до 5% — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Встановити для єдинників третьої групи, які мають понад 10 найманих працівників або після прийняття закону створять понад п’ять нових робочих місць, можливість застосовувати мінімальну ставку податку до 01.01.2021.

4. Відновити систему обліку доходів (доходів і витрат) для ФОПів-єдинників. Зобов’язати їх вести облік їх доходів (доходів і витрат) за Типовою формою шляхом щоденного відображення отриманих доходів (доходів і витрат) як в паперовому, так і в електронному вигляді, в тому числі через електронний кабінет таких платників.

Для ФОПів, що будуть вести облік доходів (доходів і витрат) через електронний кабінет, запровадять новий електронний сервіс — автоматичне заповнення інформації про доходи, отримані із застосуванням РРО, а також автоматичне заповнення і перевірка в електронному кабінеті податкової декларації та після її підписання платником подання через електронний кабінет до ДПС.

5. Встановити обов’язковість застосування РРО виключно юридичними особами та єдинникам третьої групи.

6. Визначити виключний перелік питань які можуть бути перевірені під час проведення фактичної перевірки з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій ФОПами.

Встановити заборону вимагати у ФОПа або його працівників будь-які документи щодо походження товару, під час проведення фактичної перевірки.

Надати можливість податківцям призначати позапланову документальну перевірку ФОПа у разі повторного порушення порядку здійснення розрахункових операцій.

7. Встановити вимоги щодо ведення загального обліку товарних запасів (без обліку товарних запасів в розрізі об’єктів торгівлі) ФОПами (крім випадків здійснення діяльності, щодо якої законом або ліцензійними умовами встановлена вимога ведення такого обліку на кожному об’єкті).

8. Надати право сільськім та селищним радам приймати рішення про можливість торгівлі лікарськими засобами на території громади без застосування РРО із застосуванням розрахункових книжок.

9. Обмежити комісійну винагороду банку за надання послуг по прийманню платіжних засобів в оплату товарів (послуг).

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8782

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280707

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
63

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді