Як нараховувати лікарняні за час перебування в самоізоляції, обсервації

Раніше згідно рекомендацій ВООЗ, постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 термін тривалості самоізоляції складав 14 днів з моменту контакту із хворим.

Як нараховувати лікарняні за час перебування в самоізоляції, обсервації

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

З 08.09.2021 набули чинності зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджені наказом МОЗ від 08.09.2021 № 1907 (далі – наказ № 1907). Додатком 5 до цих Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» визначили:

  • контактні особи, після вакцинації другою дозою вакцини яких пройшло 14 днів (при 2-дозному режимі) або 14 днів після отримання єдиної дози вакцини (при 1-дозному режимі), а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням) за відсутності симптомів не підлягають самоізоляції. При появі у такої особи симптомів COVID-19 вона підлягає обстеженню на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (разі неможливості визначити антиген SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА проводять виявлення РНК SARS-CoV-2 методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. У разі позитивного результату обстеження до цих осіб вживають всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19;
  • контактні особи незалежно від наявності симптомів підлягають обстеженню на 5-7 день після контакту на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (разі неможливості визначити антиген SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА проводять виявлення РНК SARS-CoV-2 методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. У разі позитивного результату обстеження до цих осіб вживають всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

Також, МОЗ 09.09.2021 додатково надав роз’яснення до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» у якому зазначили, що контактні особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, повинні пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності надають застрахованій особі на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, далі — Закон № 1105)

Допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок самоізоляції виплачує Фонд соцстраху застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким виплачують розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. При цьому враховуйте обмеження, передбачені пунктом 4 статті 19 Закону № 1105.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймає комісія із соціального страхування підприємства (ст. 30 Закону № 1105)

Під час розгляду питання призначення застрахованій особі допомоги за листками непрацездатності за час перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, комісія повинна враховувати інформацію про вакцинацію застрахованої особи, про дату отримання результату обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 та інше. Якщо такої інформації недостатньо для призначення або відмови у призначенні допомоги, зверніться до робочих органів Фонду для перевірки правильності оформлення медичного висновку.

За інформацією ФСС в Херсонській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240932

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді