За яких умов розрахунки за послуги здійснюють без РРО/ППРО: роз’яснення ДПС

ДПС вказала на особливості застосування РРО та/або ПРРО при наданні послуг за умови проведення розрахунків за них виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

За яких умов розрахунки за послуги здійснюють без РРО/ППРО: роз’яснення ДПС

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

ДПС продовжує інформувати платників про актуальні питання щодо особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовують при здійсненні розрахунків за послуги, у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (п. 14 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО).

Госпсуб’єктів, звільняють від обов’язкового застосування РРО/ПРРО, при прийманні оплати за послуги за умови, що вони не приймають оплату за надані послуги:

  • готівкою

та/або

ДПС звертає увагу, що хоча право щодо незастосування РРО/ПРРО, встановлене пунктом 14 статті 9 Закону про РРО, і не може бути використане госпсуб’єктом при продажу товарів, госпсуб’єкт не втрачає такого права, навіть за умови здійснення торгівлі товарами, у випадку приймання оплати за надані послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Отже, у випадку здійснення торгівлі одночасно товарами та послугами, за умови приймання оплати саме за послуги, виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, госпсуб’єкти мають право не застосовувати РРО/ПРРО з урахуванням пункту 14 статті 9 Закону про РРО.

Що таке розрахунки за допомогою «банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів» пояснив НБУ у листі від 15.01.2021 № 57-0010/3184.

Так, до систем дистанційного обслуговування відносять, зокрема, Приват24, Ощад24/7 тощо.

До «сервісів переказу коштів», на думку НБУ, можна віднести сервіси Liqpay, Portmone, iPay, Wayforpay та інші, які надають можливість споживачам здійснити оплату товарів (послуг), зокрема дистанційно.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді