Коли суд визнає договір поставки недійсним

Суд апеляційної інстанції підтримав позицію податківців щодо визнання договору поставки недійсним, оскільки цей правочин суперечить інтересам держави і суспільства в питаннях ведення господарської діяльності й оподаткування

Коли суд визнає договір поставки недійсним

Судові витрати: як облікувати й оподаткувати

Постанова Третього Апеляційного адміністративного суду від 28.11.2023 у справі № 340/3267/20

Суд першої інстанції встановив, що склавши первинні документи бухобліку, які не підтверджували рух товару, відповідачі діяли узгоджено, переслідуючи мету:

  • створення формальних підстав виникнення у відповідача-2 права на податковий кредит з ПДВ, що доводиться оформленням відповідачем-1 трьох податкових накладних;
  • поява у відповідача-1 необлікованих залишків тютюнових виробів, які вибули з-під контролю за обігом підакцизних товарів.

Сплата відповідачем-2 коштів відповідачу-1 за 5 банківськими платіжними дорученнями створювала зовнішню видимість реальності господарської операції.

Також суд першої інстанції дійшов висновку про неможливість вмістити за один раз (одне перевезення) у вказаний транспортний засіб кількості пачок сигарет, яку зазначили у кожній товарно-транспортній накладній (ТТН). Відтак ТТН поза розумним сумнівом не підтверджують перевезення тютюнових виробів, з чим погоджується колегія суддів.

З урахуванням наведених вище обставин в їх сукупності, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність факту передачі товару від відповідача-1 до відповідача-2 по господарським операціям з постачання тютюнових виробів.

Апеляційний суд наголосив, що відповідачі діяли спільно і узгоджено, розуміючи, що їх дії завідомо суперечать інтересам держави й суспільства.

Відтак, Третій апеляційний адміністративний суд від 28.11.2023 у справі № 340/3267/20 апеляційну скаргу відповідача-1 залишив без задоволення; рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.06.2023 залишив без змін.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи платити штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю

Допоможемо з’ясувати, коли роботодавцеві доведеться сплатити штраф за порушення нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2025 році, а коли його можна оскаржити в суді. Тим, хто вирішить оскаржувати, стане в пригоді зразок позовної заяви від юриста
36221

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24555

Стратегії захисту під час податкових перевірок: судові кейси

За оглядом судової практики досвідченого адвоката зможете ґрунтовно підготуватися до податкових перевірок. Дізнаєтесь, як правильно поводитись під час заходів контролю та зменшити ризики податкових нарахувань
3423

Поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги у податкових спорах: розбираємо судову практику

Чи може бути несплата судового збору підставою поновлення строку на апеляційне оскарження? Дослідимо постанову Верховного Суду (далі – ВС) від 01.02.2024 у справі № 160/18073/21 (касаційне провадження № К/990/39417/23)
583

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді