Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, зокрема, у визначених у п. 7 Переліку для роздрібної торгівлі на території села медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг становить 250 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) (п. 2 Постанови № 1336).
Разом з тим, ФОПи, які сплачують єдиний податок (ЄП), мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО при здійснені роздрібної торгівлі на території села товарами, крім підакцизних товарів (п. 1 Переліку).
Пункт 1 Переліку не застосовують за наявності хоча б однієї з таких умов:
- роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
- ФОПами також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у пункті 1 Постанови № 1336.
Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), визначених у пункті 1 Переліку, у разі перевищення якого обов’язково необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО, становить 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) (абз. 2 п. 2 Постанови № 1336).
У разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний в місячний термін з дати перевищення річного обсягу зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО (п. 2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.2001 № 121).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для ФОПів, у тому числі платників ЄП, встановлюється центральним органом виконавчої влади, та забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі – Закон № 265).
Такі вимоги в повному об’ємі поширюються на всіх суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення не залежно від організаційно-правової форми та/або системи оподаткування.
Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» від 03.09.2021 № 496 (далі – Наказ № 496) визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на ФОПів, у тому числі платників ЄП, які відповідно до Закону № 265 зобов’язані вести облік товарних запасів.
Тому ФОПи — платники ЄП другої — четвертої груп можуть самостійно обирати пункт Переліку, який найбільше підходить їм, та не застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі медичними та фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села. За умови граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій:
- 250 тис. грн — при здійсненні роздрібної торгівлі медичними та фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг (п. 7 Переліку);
- 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, — при здійсненні роздрібної торгівлі товарами (крім підакцизних товарів) (п. 1 Переліку).
При цьому, такі ФОП, за умови реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, зобов’язані вести облік товарних запасів за формою обліку, встановленою Наказом № 496, з відображенням інформації про їх надходження та вибуття.
За інформацією ЗІР, категорія 109.04
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!