Як застосовувати РРО/ПРРО, якщо одна господарська одиниця розташована у місті, а інша — в селі

Податківці розповіли як застосовувати РРО та/або ПРРО ФОП-єдинникам другої — четвертої груп на всіх господарських одиницях, якщо одна господарська одиниця територіально розташована в місті, а інша на території села

Як застосовувати РРО/ПРРО, якщо одна господарська одиниця розташована у місті, а інша — в селі

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначили Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Дія Закону про РРО поширюють на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та їх представників (уповноважених осіб), які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволили проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) затвердив Кабмін постановою від 23.08.2000 № 1336; далі — Перелік.

ФОП-єдинники мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів).

Отже, якщо у ФОП-єдинника другої — четвертої групи є господарський об’єкт у місті, то у такому об’єкті РРО та/або ПРРО застосовується на загальних підставах відповідно до вимог Закону про РРО. У господарському об’єкті на території села, селища відповідно до пільги передбаченої пунктом 1 Переліку, за умови дотримання граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), можете проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО.

Пунктом 1 Переліку встановили, що суб’єкти підприємницької діяльності у тому числі ФОП-єдинники мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів).

Пункт 1 Переліку не застосовують за наявності хоча б однієї з таких умов:

  • таку роздрібну торгівлі здійснюють в торговельному об’єкті, в якому також продають підакцизні товари;
  • такі ФОП також здійснюють дистанційну торгівлю, зокрема, через Інтернет;
  • сільські, селищні, міські ради прийняли рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності, зокрема, визначених у:

  • пункті 1 Переліку — 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).

За інформацією ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді