Втратили Книгу обліку доходів і витрат: яка відповідальність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці роз’яснюють, які дії ФОП-загальника в разі втрати, пошкодження або дострокового знищення Типової форми, за якою здійснює облік доходів і витрат (у паперовому/електронному вигляді), та чи є відповідальність

image33

ФОПи зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат можуть вести в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції ведуть окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів госпдіяльності.

Типова форма, за якою ведуть облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці, та Порядок її ведення затвердив Мінфін наказом від 13.05.2021 № 261.

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення Типової форми ФОП зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податковий орган за місцем обліку та відновити втрачену Типову форму протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до податкового органу.

У разі не відновлення Типової форми, або її повторної втрати, пошкодження чи дострокового знищення, що відбулися після використання ФОПом права на їх відновлення, застосовують адміністративну та фінансову відповідальність.

Так, незабезпечення платником зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 Податкового кодексу України (ПК) строків їх зберігання та/або ненадання платником контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПК, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн. Ті самі дії, вчинені платником, до якого протягом року застосували штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 040 грн (ст. 121 ПК).

Неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановили обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 НМДГ, тобто від 51 до 136 грн (ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні порушення). Повторні ж дії за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 5 до 8 НМД (від 85 до 136 грн).

За інформацією ДПС у Закарпатській області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна трудова: як перейти, перевірити і що з паперовою

Цифровізація змінює й таку консервативну сферу, як оформлення трудових відносин. Ще з червня 2021 року в Україні впровадили електронні трудові книжки. Як перенести дані про стаж з паперової трудової книжки до електронної трудової книжки, якими мають бути сканкопії, як зміниться порядок виходу на пенсію — про все це в огляді
68578

Пільги для мобілізованих ФОПів: що передбачають податкові новації

Мобілізованих ФОПів в автоматичному режимі звільнятимуть від податків і звітності — без зайвої бюрократії. З’ясуймо, як працюють нові норми, кого вони стосуються і що потрібно знати, аби скористатися пільгами
242

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді